Menu
Moringa Tea

Çin Topu İle Erken Boşalmayı Önlemenin Yolları


Cinsel Terapist: Günlük hayatın akışı içinde uygulanması en kolay egzersizlerden biri olan, nefes almayı öğrenmek bedeni kontrol etmenin en kolay yollarından biridir. Kalbimizin vuruşları, kan basıncımız, beden sıcaklığımız otonom yani kendi kendine çalışan organlarımızın veya fonksiyonlarımızın varlığının işaretleridir. penis büyütme Bu sistemler bizim doğrudan denetim ve isteğimiz dışında çalışsalar da; eğitim ve egzersizle bu organ ve fonksiyonları kısmen veya bütünüyle kontrol altına almak mümkündür. Çünkü erken boşalmada esas olan istemsiz çalışan aşk kaslarının kontrol altına alınmasıdır. Bu nedenle istemsiz çalışan aşk kaslarını da kontrol etme yolundaki ilk adım solunumu kontrol etmektir. Solunum bir yönüyle, istediğimiz zaman nefes aldığımız, istediğimiz zaman nefesimizi tuttuğumuz için irademizle yönlendirdiğimiz bir faaliyettir. Ancak diğer taraftan solunum, beyin sapındaki bir merkez tarafından kandaki oksijen ve karbondioksit dengesine göre bütünüyle kendi kendine otonom olarak yürüyen bir faaliyettir.

 

Aynı zamanda doğru ve derin nefes almayı öğrenmek, gevşemeyi öğrenmek yolunda atılan en önemli adımlardan biridir. Yani nefes almanın kendisi bir gevşeme yolu olduğu gibi, bütün gevşeme egzersizleri içinde, egzersizin bir parçası olarak da kullanılmaktadır. Doğru ve derin nefes alma, doğrudan damarları genişletir ve kanın dolayısıyla oksijenin bedenin en uç ve en derin noktalarına kadar ulaşmasını sağlar. Erken boşalma yaşanırken kan beden yüzeyinden içeri çekildiği ve yüzey sıcaklığı düştüğü için bacaklarda, el ve ayaklarda soğuma olur. Çünkü insan vücudunda stres tepkisinin biyokimyasal maddeleri ile gevşemenin biyokimyasal maddeleri bir arada bulunamaz. Bu sebeple doğru ve derin nefes alarak sağlanan değişiklik, özellikle erken boşalma anında yaşanan yoğun kaygının da dâhil olduğu birçok durumda başlayacak olan veya başlamış olan tepki zincirini kırmakta, endişe, korku ve kaygının şiddetini azaltmaktadır.

 
Behlül: Ne kerametli bir şeymiş doğru nefes almak, peki nasıl alınır doğru nefes?
Cinsel Terapist: Denge, ölçü ve uyumun gerekli olduğu iyi bir nefes ağır, derin ve sessiz olmalıdır. Nefes yavaş olarak burundan alınır, sessiz olur ve akciğerin tümünü doldurarak diyaframı aşağı iter. Amaç, akciğerin bütününü kullanmaktır. Büyük şehirlerde yaşayan insanların çoğunluğu akciğerlerinin dörtte birini veya beşte birini kullanır. Bu oksijen azlığı da her zaman hissettikleri kronik yorgunluklarının, sinirli ve verimsiz olmalarının bir nedenidir. Uyku düzenlerinde de sorun yaşarlar ve bu nedenle güne kötü başlarlar. Bu kısır döngüde bağışıklık sistemleri de zayıflar ve sorunlar artarak devam eder. Doğru nefes almak tüm bu sorunları ortadan kaldırabileceği ve dolayısıyla hayat kalitesiyle paralel olarak basarısı da çin topu kullanın cinsel yaşama kavuşun.

Sizler de yorum yaparak görüşlerinizi ve sorularınızı yazabilirsiniz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir